2709
50 men
50 women
29 youth
46
7
ATHLETICS
46%
54%
51%
Affiliated organizations

Saku vald

42%
58%
90%

Tallinn

48%
52%
32%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetableAffiliated organization
Ahto TatterTreener: spetsialiseerumine kergejõustikTallinn
Toomas TarmTreener: spetsialiseerumine kergejõustik2 groupsSaku vald
Maile MangussonVanemtreener: spetsialiseerumine kergejõustik3 groupsSaku vald
Maris KajariTreener: spetsialiseerumine kergejõustikTallinn
Marius UntTreener: spetsialiseerumine kergejõustik2 groupsTallinn
Roland JaamuAbitreener: spetsialiseerumine kergejõustikTallinn
BIATHLON
57%
43%
86%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Anti KuulmataVanemtreener: spetsialiseerumine laskesuusatamine2 groups
Daniil SteptšenkoTreener: spetsialiseerumine laskesuusatamine2 groups
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Oleg AnissimovBodybuilding and fitness (there is no corresponding professional qualification)
Argo AderVanemtreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness3 groups
Marek MorozovVanemtreener: spetsialiseerumine fitness ja kulturism
Jekaterina Remets-MorozovaAbitreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness
Regina TselikNooremtreener: spetsialiseerumine fitness
Andrei KožinAbitreener: spetsialiseerumine fitness
Ott KiivikasBodybuilding and fitness (there is no corresponding professional qualification)
Eleri ReinartTreener: spetsialiseerumine fitness ja kulturism
Peep ReinartNooremtreener: spetsialiseerumine fitness
Vitaliya KimBodybuilding and fitness (there is no corresponding professional qualification)
Siim KelnerMeistertreener: spetsialiseerumine fitness ja kulturism3 groups
Indrek OtsusMeistertreener: spetsialiseerumine kulturism ja fitness1 group
Sten PõldsammBodybuilding and fitness (there is no corresponding professional qualification)
BOXING
80%
20%
9%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Mikk PärnasteAbitreener: spetsialiseerumine poks
CYCLING SPORT
68%
32%
0%
mtb
60%
40%
0%
road cycling
88%
13%
0%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Allan AulikCycling (there is no corresponding professional qualification)
Priit ProusCycling (there is no corresponding professional qualification)
FLOORBALL
79%
21%
42%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Liina JõgisuFloorball (there is no corresponding professional qualification)
Merli SüvariFloorball (there is no corresponding professional qualification)
Tõnu SaviVanemtreener: spetsialiseerumine saalihoki2 groups
Rasmus TalvisteAbitreener: spetsialiseerumine saalihoki
Argo KunglaFloorball (there is no corresponding professional qualification)
Kati KütisaarFloorball (there is no corresponding professional qualification)
GYMNASTICS
7%
93%
0%
aerobics and group trainings
7%
93%
0%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Maris KajariAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
Riina KajariMeistertreener: spetsialiseerumine rühmatreeningud
Janika Koch-MäeTreener: spetsialiseerumine aeroobika ja rühmatreeningud
Kadi KuuskAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
Signe VentAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
Tiina MikkAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
Evelin TaltsAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
Fjodor DunikAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
Angelina DolgopolajaAerobics and group trainings (there is no corresponding professional qualification)
POWERLIFTING
69%
31%
12%
powerlifting
69%
31%
12%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Margus SilbaumPowerlifting (there is no corresponding professional qualification)
Tõnis HolmbergNooremtreener: spetsialiseerumine jõutõstmine
SKIING
57%
43%
7%
alpine skiing
75%
25%
100%
cross country skiing
56%
44%
3%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Eiko ToomTreener: spetsialiseerumine suusatamine, murdmaasuusatamine
Raul OlleCross country skiing (there is no corresponding professional qualification)
Raidar MesilaTreener: spetsialiseerumine suusatamine, mäesuusatamine
Anti KuulmataVanemtreener: spetsialiseerumine suusatamine, murdmaasuusatamine2 groups
Daniil SteptšenkoCross country skiing (there is no corresponding professional qualification)2 groups
WEIGHTLIFTING
68%
32%
18%
Coaches and supervisors
NameLicenseTimetable
Alar SeimMeistertreener: spetsialiseerumine tõstesport
Erik KuningasTreener: spetsialiseerumine tõstesport
Mart SeimAbitreener: spetsialiseerumine tõstesport
NameReg.noTypeActivities
Eesti Jõutõsteliit80057617Sports federation
Eesti Kergejõustikuliit80079122Sports federation
Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit80031345Sports federation
Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon80086033Sports federation
Eesti Saalihoki Liit80089971Sports federation
Eesti Suusaliit80071971Sports federation
Eesti Tõstespordiliit80039619Sports federation
Tallinna Spordiliit80163383County sports union